معرفی بخش آی سی یو جراحی قلب باز ICUOH1

پرسنل این بخش دارای مدرک ICUOH و دوره های لازم را در مراکز جراحی قلب گذراندند

چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 12:31 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بخش ICUOH1 در طبقه دوم ساختمان جدید مرکز قلب قرار گرفته است. این بخش دارای 8 تخت فعال که یکی از تخت ها ایزوله می باشد. این بخش در ده مهر 1394 مصادف با روز عید سعید غدیر خم افتتاح شد. اولین عمل در این تاریخ انجام گردید.

پزشکان بخش شامل :

جراحان قلب : آقای دکتر غفاری آقای دکتر اردلانی ( فوق تخصص جراحی قلب باز )

بیهوشی : آقای دکتر شربتداران آقای دکتر بصیرت ( فوق تخصص بیهوشی قلب باز )

سرپرستار : خانم خناری نژاد

پرسنل پرستاری 22 نفر شامل :

یک سرپرستار ، 20 کارشناس پرستاری و یک بهدار می باشد. همچنین 3 پرسنل خدمات در این بخش مشغول به کار می باشند.

در حال حاضر اعمال جراحی CABG (جراحی بای پس قلبی ) ، MVR (ترمیم و تعویض دریچه میترال )، AVR (ترمیم و تعویض دریچه آئورت)، TVR (ترمیم و تعویض دریچه سه لتی )، عمل بنتال یا تعویض دریچه آئورت به همراه قوس آئورت ( که به صورت نادر در مراکز قلب استان صورت میگیرد)، ASD ، VSD در این مرکز با موفقیت انجام شده است.

تجهیزات این بخش شامل 8 دستگاه ونتیلاتور، 4 دستگاه پیس تک حفره ای، رادیوگرافی پرتابل با دیوار و روپوش سربی، 5 دستگاه گامکو ساکشن، 7 دستگاه وارمر بلانکت، ساکشن ها همگی سانترال می باشند، اکسیژن سانترال، یک دستگاه الکتروکاردیوگرام و دو دستگاه دفیبریله فیلیپس (به همراه دو قاشقک اینترنال شوک)، دستگاه وارمر سرم و خون، دستگاه ABG، دستگاه پرفیوزر، مانیتورینگ پرتابل یک عدد، ونتیلاتور پرتابل یک عدد و یک عدد ساکشن پرتابل می باشد.

پرسنل این بخش دارای مدرک ICUOH و دوره های لازم را در مراکز جراحی قلب گذراندند. به طور متوسط ماهیانه حدود 50 تا 55 عمل جراحی در این مرکز انجام شده و پذیرای بیماران می باشد و بسیاری از بیماران از استان های دیگر به این مرکز رجوع می کنند.

به طور روزانه بیماران توسط جراحان و پزشک بیهوشی ویزیت می شوند. پرستاران این بخش ارتباط بسیار نزدیکی با بیماران داشته و آموزش های لازم را بعد از عمل جراحی قلب به بیماران می دهند. بیماران بلافاصله پس از عمل جراحی قلب باز روی تخت ICUOH1 قرار گرفته و ریکاوری بیمار در ICUOH1 می باشد. دسترسی آسان بیماران از راهروی اختصاصی به اتاق عمل یکی از خصوصیات این بخش می باشد.

خواندن 767 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 12:57
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 473

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family