هر روز در بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر

اهدای زندگی در مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب به بیماران

پنج شنبه, 05 مرداد 1396 ساعت 13:23 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

از یک ساعت پیش با درد شدید قفسه سینه به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد پزشکان سکته وسیع قلبی تشخیص داده اند اگر بیمار بعد از تحمل رنج و درد ناشی از بیماری زنده بماند نارسایی شدید قلبی و ادامه زندگی با مشکلات فراوان حاصل آن خواهد بود. اما مدت هاست که اکثر این بیماران سرنوشت بسیار خوبی برایشان رقم می خورد سرنوشتی که با تمهیدات انجام شده توسط مدیران درمان تامین اجتماعی استان نوید بخش زندگی معمولی برای این بیماران شده است بیمارانی که تعداد آنها کم نیستند.

دکتر کشوری، فوق تخصص بیماری های قلب و عروق که آنژیوگرافی و استنت گذاری رگ های مسدود قلب این بیماران را از طریق رگ دست انجام می دهدگفت: اگر اقدامات درمانی این بیماران در سریعترین (زمان طلایی) انجام نشود این افراد عملا دچار کاهش قدرت و نارسایی شدید قلب می شوند که ادامه زندگی برای این بیماران با نفس تنگی شدید همراه خواهد بود و استفاده از باطری قلب برای این بیماران بسیار محتمل می باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: معمولا هر دو روز، یک بیمار با این شرایط به بیمارستان ولیعصر مراجعه می کند که در صورت کامل شدن بازسازی اورژانس و افزایش تخت های بیماران قلبی، تعداد این بیماران افزایش خواهد یافت.

دکتر کشوری، فلوشیب بالون آنژیوپلاستی ادامه داد: معمولا اورژانس 115 بیماران قلبی را کمتر به این مرکز ارجاع می دهد با این شرایط، زمان طلایی انجام اقدامات درمانی برای این بیماران از دست می رود و تمامی عوارض ذکر شده نصیب بیمار می گردد.

وی خاطر نشان کرد: احتمال عوارض انجام آنژیوگرافی از راه دست بسیار کمتر از انجام آن از راه پا می باشد در این روش پزشک با شرایط خاص تری روبرو است اما برای بیمار بسیار راحت تر هست.

دکتر کشوری افزود: میزان عوارض آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی نسبت به درمان دارویی و جراحی قلب باز بسیار کمتر می باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج)، حدود 65 بیمار در بخش آنژیوگرافی با اقدام درمانی به موقع و مناسب توسط پزشکان به زندگی عادی باز گشته اند. از زمان افتتاح مرکز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب در بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر در سال 1394 تعداد 5000 و چهارصد و پنجاه بیمار آنژیوگرافی و 1000 و دویست و نود بیمار آنژیوپلاستی و تعداد 700 و هشتاد بیمار تحت جراحی قلب باز قرار گرفته اند که نه تنها از ارجاع بیماران به استان و شهرهای دیگر و رنج سفر و سرگردانی در پارک ها و خوابیدن شبانه بر صندلی ماشین برای همراهان جلوگیری کرده است بلکه توانسته ایم بیماران بسیاری از شهر ها و استان های دیگر کشور را نیز تحت پوشش قرار دهیم و از هزینه های گزاف درمان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی جلوگیری نماییم تا گامی بلند در صنعت توریست درمانی برداریم.

خواندن 635 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 مرداد 1396 ساعت 13:29
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 527

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family