در بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر انجام شد

خارج کردن توده بسیار بزرگ از مثانه بیمار جوان

دوشنبه, 02 مرداد 1396 ساعت 15:15 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج)، مردی 31 ساله که به علت عفونت و احتباس ادراری به درمانگاه بیمارستان مراجعه کرده بود بعد از بررسی و آزمایشات لازم با تشخیص توده مثانه بستری گردید که پس از جراحی توسط دکتر فلاحتی، متخصص ارولوژی، تومور بسیار بزرگ از مثانه وی خارج گردید.

اکبری، سرپرستار بخش جراجی مردان گفت : بیمار قبل از جراحی به مدت دو هفته تحت مراقبت های دقیق پرستاری قرار گرفت تا برای جراحی آماده گردد.

دکتر فلاحتی گفت: این بیمار که بعلت سابقه نخاعی توراسیک بعد از مشکلات ادراری و مثانه نوروژنیک دچار اختلال در تخلیه مثانه و احتباس ادرای گردید که عدم درناژ و تخلیه مناسب باعث عوارض متعددی مثل عفونت، خونریزی و سنگ مثانه برای بیمارایجاد کرد.

این متخصص ارولوژی افزود: از آنجایی که باقی ماندن سنگ در مثانه بیمار، خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می دهد بهترین اقدام درمانی، جراحی و خارج کردن سنگ می باشد.

دکتر فلاحتی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به پیشرفت خدمات و مراقبت های درمانی، شیوع سنگ مثانه در این حجم و اندازه بسیارکم دیده می شود.

دکتر فلاحتی توصیه کرد که بیماران ضایعه نخاعی جهت مراقبت های بهداشتی و برای جلوگیری از عوارض گوارشی وزخم بسترحتما باید در فواصل زمانی معین به متخصصین مربوطه مراجعه نمایند و فیزیوتراپی اندام برای این گونه بیماران در جهت کاهش عوارض بسیار مفید می باشد.

وی گفت : این گونه بیماران بعلت مزمن بودن بیماری، از درمان خسته می شوند اما آگاهی دادن به بیماران در جلوگیری از حوادث و عوارض بیماری بسیار موثر می باشد.

پدر بیمار در گفت گو با روابط عمومی بیمارستان گفت: پزشکان از چند سال پیش هشدارهای لازم را به آنها داده بودند اما در پیگیری و درمان کم توجهی کردند.

این بیمار که در یک کارگاه بلوک زنی مشغول به کار بود بعلت تصادف در 5 سال قبل دچار ضایعه نخاعی گردید در حال حاضر از کار افتاده بیمه تامین اجتماعی می باشد که تمامی خدمات ارائه شده به این بیمار در بیمارستان ولیعصر رایگان به وی عرضه گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، بیمار که در حال حاضر در شرایط مساعدی به سر می برد و از خدمات ارائه شده در بیمارستان بسیار راضی می باشد.

خواندن 379 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 00:19
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 526

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family