اسلایدشو

اسلایدشو (37)

پنج شنبه, 12 بهمن 1396 ساعت 00:12

دهه مبارک فجر بر فجر آفرینان مبارک باد

نوشته شده توسط

از یک ساعت پیش با درد شدید قفسه سینه به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد پزشکان سکته وسیع قلبی تشخیص داده اند اگر بیمار بعد از تحمل رنج و درد ناشی از بیماری زنده بماند نارسایی شدید قلبی و ادامه زندگی با مشکلات فراوان حاصل آن خواهد بود. اما مدت هاست که اکثر این بیماران سرنوشت بسیار خوبی برایشان رقم می خورد سرنوشتی که با تمهیدات انجام شده توسط مدیران درمان تامین اجتماعی استان نوید بخش زندگی معمولی برای این بیماران شده است بیمارانی که تعداد آنها کم نیستند.

دکتر کشوری، فوق تخصص بیماری های قلب و عروق که آنژیوگرافی و استنت گذاری رگ های مسدود قلب این بیماران را از طریق رگ دست انجام می دهدگفت: اگر اقدامات درمانی این بیماران در سریعترین (زمان طلایی) انجام نشود این افراد عملا دچار کاهش قدرت و نارسایی شدید قلب می شوند که ادامه زندگی برای این بیماران با نفس تنگی شدید همراه خواهد بود و استفاده از باطری قلب برای این بیماران بسیار محتمل می باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: معمولا هر دو روز، یک بیمار با این شرایط به بیمارستان ولیعصر مراجعه می کند که در صورت کامل شدن بازسازی اورژانس و افزایش تخت های بیماران قلبی، تعداد این بیماران افزایش خواهد یافت.

دکتر کشوری، فلوشیب بالون آنژیوپلاستی ادامه داد: معمولا اورژانس 115 بیماران قلبی را کمتر به این مرکز ارجاع می دهد با این شرایط، زمان طلایی انجام اقدامات درمانی برای این بیماران از دست می رود و تمامی عوارض ذکر شده نصیب بیمار می گردد.

وی خاطر نشان کرد: احتمال عوارض انجام آنژیوگرافی از راه دست بسیار کمتر از انجام آن از راه پا می باشد در این روش پزشک با شرایط خاص تری روبرو است اما برای بیمار بسیار راحت تر هست.

دکتر کشوری افزود: میزان عوارض آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی نسبت به درمان دارویی و جراحی قلب باز بسیار کمتر می باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج)، حدود 65 بیمار در بخش آنژیوگرافی با اقدام درمانی به موقع و مناسب توسط پزشکان به زندگی عادی باز گشته اند. از زمان افتتاح مرکز آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب در بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر در سال 1394 تعداد 5000 و چهارصد و پنجاه بیمار آنژیوگرافی و 1000 و دویست و نود بیمار آنژیوپلاستی و تعداد 700 و هشتاد بیمار تحت جراحی قلب باز قرار گرفته اند که نه تنها از ارجاع بیماران به استان و شهرهای دیگر و رنج سفر و سرگردانی در پارک ها و خوابیدن شبانه بر صندلی ماشین برای همراهان جلوگیری کرده است بلکه توانسته ایم بیماران بسیاری از شهر ها و استان های دیگر کشور را نیز تحت پوشش قرار دهیم و از هزینه های گزاف درمان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی جلوگیری نماییم تا گامی بلند در صنعت توریست درمانی برداریم.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج)، مردی 31 ساله که به علت عفونت و احتباس ادراری به درمانگاه بیمارستان مراجعه کرده بود بعد از بررسی و آزمایشات لازم با تشخیص توده مثانه بستری گردید که پس از جراحی توسط دکتر فلاحتی، متخصص ارولوژی، تومور بسیار بزرگ از مثانه وی خارج گردید.

اکبری، سرپرستار بخش جراجی مردان گفت : بیمار قبل از جراحی به مدت دو هفته تحت مراقبت های دقیق پرستاری قرار گرفت تا برای جراحی آماده گردد.

دکتر فلاحتی گفت: این بیمار که بعلت سابقه نخاعی توراسیک بعد از مشکلات ادراری و مثانه نوروژنیک دچار اختلال در تخلیه مثانه و احتباس ادرای گردید که عدم درناژ و تخلیه مناسب باعث عوارض متعددی مثل عفونت، خونریزی و سنگ مثانه برای بیمارایجاد کرد.

این متخصص ارولوژی افزود: از آنجایی که باقی ماندن سنگ در مثانه بیمار، خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می دهد بهترین اقدام درمانی، جراحی و خارج کردن سنگ می باشد.

دکتر فلاحتی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به پیشرفت خدمات و مراقبت های درمانی، شیوع سنگ مثانه در این حجم و اندازه بسیارکم دیده می شود.

دکتر فلاحتی توصیه کرد که بیماران ضایعه نخاعی جهت مراقبت های بهداشتی و برای جلوگیری از عوارض گوارشی وزخم بسترحتما باید در فواصل زمانی معین به متخصصین مربوطه مراجعه نمایند و فیزیوتراپی اندام برای این گونه بیماران در جهت کاهش عوارض بسیار مفید می باشد.

وی گفت : این گونه بیماران بعلت مزمن بودن بیماری، از درمان خسته می شوند اما آگاهی دادن به بیماران در جلوگیری از حوادث و عوارض بیماری بسیار موثر می باشد.

پدر بیمار در گفت گو با روابط عمومی بیمارستان گفت: پزشکان از چند سال پیش هشدارهای لازم را به آنها داده بودند اما در پیگیری و درمان کم توجهی کردند.

این بیمار که در یک کارگاه بلوک زنی مشغول به کار بود بعلت تصادف در 5 سال قبل دچار ضایعه نخاعی گردید در حال حاضر از کار افتاده بیمه تامین اجتماعی می باشد که تمامی خدمات ارائه شده به این بیمار در بیمارستان ولیعصر رایگان به وی عرضه گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، بیمار که در حال حاضر در شرایط مساعدی به سر می برد و از خدمات ارائه شده در بیمارستان بسیار راضی می باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر، خانمی 47 ساله که با اختلال تعادل در راه رفتن، سرگیجه، وز وز گوش، ضعف مختصر نیمه راست صورت و کاهش شنوایی در گوش راست به بیمارستان ولیعصر مراجعه کرده بود با تشخیص بیماری آکوستیک شوانوما (Acoustic Schwannoma ) توسط دکتر محسنی جراح مغز و اعصاب تحت عمل جراحی قرار گرفت. این عمل جراحی که حدود 6 ساعت به طول انجامید با موفقیت کامل و بدون کوچکترین عارضه ای به پایان رسید.

دکتر محسنی گفت: بدون تردید جراحی بدون عارضه این تومور چالش برانگیزترین و مشکل ترین جراحی در بین انواع تومورهای مغزی در دنیا می باشد.

دکتر محسنی که طی یک سال اخیر سه بیمار مبتلا به آکوستیک شوانوما را در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائمشهر با موفقیت کامل تحت عمل جراحی قرار داده است درباره ماهیت این بیماری گفت: آکوستیک شوانوما توموری خوش خیم از جنس غلاف عصب 8 ام مغزی (Inferior Vestibular Nerve ) است که با رشد خود در ناحیه زاویه مخچه ای پلی (Cerebellopontine angle) و اثر فشاری بر ساقه مغز، مخچه و اعصاب مغزی 7 تا 11 باعث بروز علائم بالینی می شود.

شایان ذکر است عمده شهرت پرفسور سمیعی، جراح مغز و اعصاب و افتخار ایران در جهان، در زمینه جراحی قاعده جمجمه در مورد جراحی کم عارضه همین تومور خاص می باشد.

قابل ذکر است پیش از این، بیماران مبتلا به آکوستیک شوانوما جهت درمان به تهران اعزام می گردیدند اما در حاضر این عمل و سایر اعمال جراحی مغزواعصاب روز دنیا، مطابق با استانداردها، توسط جراحان مغزواعصاب در بیمارستان تامین اجتماعی ولیعصر(عج) قائمشهر انجام می گردد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر، خانمی 44 ساله با شکایت درد شدید و نفخ در ناحیه شکم به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد پس از انجام آزمایشات متعدد و بررسی های لازم، با تشخیص توده بسیار بزرگ شکمی بستری گردید. صبح امروز بیمار توسط دکتر محمدرضا چاووشی نژاد متخصص زنان و زایمان بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت که پس از تلاش دوساعته این تومور حجیم از بدن بیمار با موفقیت خارج گردید.

بیمار قبل از عمل اظهار داشت: 12 سال پیش پزشکان از وجود توده ای در شکم وی خبر دادند اما بیمار در این مدت دردهای ناشی از وجود این تومور را مشکلات گوارشی تلقی می کرد و به علت مشکلات اقتصادی و عدم توانایی پرداخت هزینه های درمانی از معالجه بیماری خود غافل مانده بود.

دکتر چاووشی نژاد در مورد ماهیت این بیماری گفت‌: معمولا فیبروم ها سه نوع هستند که هر کدام علائم خاصی دارند در این نوع که به صورت جسم خارجی در روی رحم رشد می کند بیمار متوجه تغییرات نمی شود و گاهی توده چندان بزرگ می شود که تمام حفره شکمی و اندام های دیگر را درگیر و عوارض متعددی برای بیمار ایجاد خواهد کرد.

ایشان ادامه داد: درمان این بیماری در سنین مختلف، متفاوت می باشد در برخی مواقع با توجه به شرایط بیمار صبر جایز و دارو درمانی ارجحیت دارد.

دکتر چاووشی نژاد اعلام کرد که پزشکان گروه زنان بیمارستان ولیعصر قادر به انجام تمامی اعمال جراحی بزرگ می باشند تا بیمارانی که توانایی پرداخت هزینه های درمانی را ندارند معالجه خود را به تاخیر نیندازند. این بیمار با استفاده از بیمه تامین اجتماعی و بطور رایگان در بیمارستان ولیعصر(عج) تحت جراحی قرار گرفت. دکتر علی تقوی متخصص جراح عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس ایشان را در این جراحی همراهی نمود.

ارزشیابی


به گزارش روابط عمومي بيمارستان وليعصر(عج)، تیم سه نفره ارزشیابی  از استان خراسان رضوی همراه با  نماینده دانشگاه علوم پزشکی مازندران، صبح امروز در بیمارستان حضور یافتند تا به مدت سه روز به ارزشیابی بیمارستان بپردازند.

 در جلسه معارفه که با حضور دکتر عبدالهی نماینده مدیریت درمان و مدیران ارشد بیمارستان برگزار گردید  ریاست بیمارستان به معرفی اجمالی بیمارستان و خدمات قابل ارائه در اینمرکز پرداخت.

دکتر هاشم پور:  کار درمان یک قسمت ارتزاق و شغل ما است اما فرصتی است که خداوند به ما داده تا از آن جهت خدمت به مردم استفاده کنیم. بازسازی ها و اجرای هتلینگ در بیمارستان جهت برآورده کردن انتظارات بیماران می باشد

دکتر کمالی سر ارزیاب تیم اعتباربخشی:  با توجه به سابقه ارزشیابی در بیمارستان های مختلف، بیمارستان های تامین اجتماعی  بستر مناسب تری نسبت به بیمارستان های دانشگاه در اجرای  اعتبار بخشی دارند. تیم ارزشیابی برای دستگیری و کمک به سیستم مدیرتی در بیمارستان حضور دارد و قصد مچ گیری نداریم.

آقای پایمرد نماینده دانشگاه علوم پزشکی مازندران: بیمارستان ولیعصر بازوی درمان استان است و کمک دانشگاه در امر درمان بیماران می باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ولیعصر، صبح روز یکشنبه مصادف با هفتم فروردین 1396 تیم مدیریتی بیمارستان به مناسبت سال نو با دکتر خورشیدی دیدار کردند. در این ملاقات دکتر هاشم پور ریاست بیمارستان ولیعصر، ضمن تبریک سال نو اعلام کردند مجموعه بیمارستان ولیعصر مانند سال های گذشته تلاش می کند تا وضعیت خوبی برای ارائه خدمات مناسب به بیمه شدگان ایجاد نماید. ریاست بیمارستان از مراجعه تعداد 7300 بیمار بصورت سرپایی به اورژانس، 484 نفر بستری در بخش های درمانی، 72 عمل جراحی، 28 مورد تولد در ایام نوروز خبر داد. دکتر هاشم پور تعداد افراد فوت شده در این ایام را 7 نفر اعلام کرد که بیشتر فوتی ها مربوط به کهولت سن بوده وهیچ یک از این موارد مربوط به حوادث جاده ای نبوده است.

دکتر هاشم پور از تخریب چهار بخش بیمارستان جهت اجرای هتلینگ خبر داد و افزود: امیدواریم دغدغه های موجود در سال گذشته با تلاش و پشتکار تمامی کارکنان بیمارستان حل گردد.

دکتر خورشیدی در این نشست با تقدیر و تشکر از دکتر هاشم پور ریاست بیمارستان و زحمات تمامی کارکنان بیمارستان ولیعصر در سال 95، سال 1396 را به تمامی همکاران تبریک گفتند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان، سال گذشته را سال پرکار و پر فراز و نشیبی عنوان کرد و از اختصاص برخی اعتبارات در واپیسن روزهای سال 1395 و کل اعتبارات هتلینگ مراکز درمانی استان خبرداد.

دکتر خورشیدی ضمن تشکر از مدیر عامل سازمان عنوان کرد تمام تلاش ها در سازمان صورت گرفت تا مشکلات مالی به کارکنان انتقال پیدا نکند.

دکتر خوشیدی گفت: زحمات بسیار زیادی در اجرای طرح هتلینگ و بازسازی اورژانس بر دوش تیم مدیریتی، پرسنل و ارباب رجوع می باشد. مدیر درمان افزود: در هر زمانی که بخش های درمانی ما از استانداردهای موجود خارج شود نیاز به بازسازی دارند ایشان علت تخریب اورژانس را کمبود تخت و افزایش آن از 17 تخت به حدود 40 تخت، عدم استاندارد های لازم بر اساس گسترده شدن خدمات بیمارستان عنوان کرد و افزود بعد از اجرای طرح، اورژانسی خواهیم ساخت که در استان نظیر آن وجود نخواهد داشت ما در در سال 95 پایه های اتفاق خوبی را در بیمارستان های استان بنا نهادیم که نتیجه ان را در سال 1396 خواهیم دید.

مدیر درمان گفت: ما باید همزمان کیفیت خدمات را نیز ارتقا دهیم فرآیندهای کاری و آموزش ها باید اصلاح شود نگاه کارکنان باید تغییر کند در غیر این صورت تمامی اقدامات انجام شده هدر دادن سرمایه هست باید با سعه صدر و کار تیمی افراد لایق جهت کار در بخش های جدید بکار گرفته شوند و مسئولیت ها به افراد علاقه مند سپرده شود در این کار دفتر پرستاری نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

دکتر خورشیدی با توجه به قدمت بسیار زیاد بیمارستان ولیعصر(1348) از ارائه طرح جامع ساخت بیمارستان جدید در فضای پشت بیمارستان به سازمان تامین اجتماعی خبرداد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری مستمر بتوانیم این طرح را در سال 1396 به تصویب برسانیم. ایشان از اضافه شدن نیروی جدید به بیمارستان در سال جدید خبر داد .

به نام خداوند بهار آفرین             بهار آفرین را هزار آفرین

سال 1395 را در حالی به پایان می رسانیم که توانسته ایم بعنوان بیمارستان منطقه ای و با تلاش و پشتکار همکاران عزیز گام های بزرگی در درمان بیمه شدگان گرامی برداریم.

بدون تردید در سال 1396 به حول قوه الهی و پشتوانه همت و اراده تمامی همکاران جهش بزرگی در درمان استان بوجود خواهیم آورد. بهره برداری از اورژانس جدید با تمام استانداردهای موجود، اجرای هتلینگ بخش ها، راه اندازی بخش جامع آندوسکوپی، اضافه شدن دستگاه جدید آنژیوگرافی و راه اندازی سی تی آنژیو و ... موجب خواهد شد بیمارستان ولیعصر قائمشهر بعنوان یکی از کلیدی ترین مراکز درمانی سازمان و استان ادامه فعالیت داشته باشد.

اینجانب ضمن تبریک سال 1396 به تمامی همکاران گرامی، با استعانت از آفریدگار جهان امیدوارم سال جدید با تحقق اهداف سازمانی، سالی سرشار از شادی، سلامت و بهروزی برای شما و خانواده محترمتان به ارمغان داشته باشد.

 

تواضع و فروتنی اش در مدت حضور در بیمارستان مثال زدنی است ساعت پنج عصر به سراغش می رویم مشغول خوردن نان و پنیر و گوجه است به قول خودش آمده است تا تجدید قوا کند و دوباره به ساماندهی اوضاع بپردازد. شنیدیم در ماشینش یک دست کفش و لباس اضافه همراه دارد صبح ها با کت و شلوار وارد بیمارستان می شود و ساعت نه صبح، بعد از کمیته هتلینگ و ارتقای اورژانس، لباس دومش را می پوشد طولی نمی کشد که گرد و غبار بازسازی همراهش می شود. از او می خواهیم در گپی مختصر از اوضاع و احوال بیمارستان بگوید.

سلام آقای دکتر کوثریان، خدا قوت

با  توجه به سابقه کار خود در بیمارستان آتیه همدان، در مقایسه، بیمارستان ولیعصر(عج) را چگونه می بینید؟

بیمارستان آتیه همدان یک بیمارستان 256 تختخوابی و نوساز با 13 هکتار وسعت زمین و 28 هزارمتر مربع زیربنا از نظر وسعت و ساختمان از بیمارستان ولیعصر بزرگتر است اما از لحاظ حجم مراجعات، میزان فعالیت و اقدامات تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در اندازه بیمارستان ولیعصر نیست، به عنوان مثال ما در آن بیمارستان از برخی تخصص ها مانند جراح مغز و اعصاب و رادیولوژی بی بهره بودیم، همچنین تجهیزات high tech  مانند MRI و آنژیوگرافی در اختیار نداشتیم. در کل، خدمات بیمارستان آتیه همانند بیمارستان ولیعصر که بعنوان یک مرکز تراز اول نقش کلیدی در درمان شهر و حتی استان دارد، نبود.

نظر شما در خصوص بازسازی اورژانس چیست؟ آیا این بازسازی خدمات ارائه شده در بخش اورژانس را افزایش می دهد؟

تعداد بیماران مراجعه کننده به بخش اورژانس هیچگاه در کنترل بیمارستان نیست و عملا بخش اورژانس باید جوابگوی تمام بیماران مراجعه کننده باشد از این نظر نمی توان گفت اورژانس جدید حجم خدمات بخش را بیشتر می کند بلکه با افزایش تعداد تخت، ایجاد یونیت های تخصصی مانند واحد بیماران قلبی و واحد بیماران دچار سکته مغزی، اصلاح گردش کار و فرآیندها، انتظار داریم در بخش جدید، امور به مراتب روانتر و خدمات با کیفیت بالاتری نسبت به قبل به انجام برسند. با اینکه اورژانس جدید هنوز از نظر فیزیکی و پرسنلی دارای محدودیت هایی است و کاملا شرایط دلخواه ما را ندارد، اما ان شاالله بسیاری از انتظارات را پاسخگو خواهد بود.

یکی از مسائل مهم که در بازسازی مورد توجه سازمان می باشد وسایل اسقاطی است، شما چه تدابیری در این زمینه اندیشیده اید؟

وسایل اسقاطی همانطور که فرمودید مسئله مهمی است که هم سازمان، هم مدیریت درمان و هم بیمارستان در مورد آن حساسیت زیادی دارند. در حال حاضر امور مالی قبل از شروع بازسازی هر بخش، نسبت به لیست برداری از اموال اقدام کرده و اموالی که قرار است مجددا پس از بازسازی به کار گرفته شوند به انباری که به همین منظور در محوطه بیمارستان احداث شده منتقل میگردند، اموالی که با تائید مسئول فنی تاسیسات و کارشناس تجهیزات پزشکی از رده خارج شده و دیگر قابل استفاده نیستند نیز لیست برداری شده و پس از طی تشریفات اداری مربوطه و اعلام اسقاط به مزایده گذاشته خواهند شد. در طی مراحل بازسازی برخی اقلام هم که حکم ضایعات ساختمانی قابل فروش را دارند پس از تهیه صورتجلسه و استعلام بها به فروش می رسند. در کل میتوان گفت همه همکاران دلسوزانه نهایت تلاش خود را بکار می گیرند تا ضمن رعایت همه جوانب قانونی از حیف و میل شدن اموال بیمارستان جلوگیری نمایند.

با توجه به گسترش اورژانس در طبقه اول، وضعیت و جایگاه درمانگاه تخصصی به چه صورت است؟

پیش از این فضای فروشگاه و حدفاصل پشت فروشگاه تا بخش کودکان (به متراژ تقریبی 300 متر) و محوطه مسقف جلوی فروشگاه یرای جابجایی موقت درمانگاه در نظر گرفته شده بود اما با اعلام نظر مهندسین مبنی بر عدم تحمل سازه ساختمان و توسعه برای احداث بنای اضافی، به ناچار نقشه های اولیه تغییر کرد و مشخص شد امکان استقرار درمانگاه تخصصی در طبقه اول وجود ندارد، به همین دلیل اصلاحات لازم با تائید صاحبان فرآیند در نقشه پارتیشن بندی درمانگاه انجام شد تا این محل برای مدت طولانی تری مورد استفاده قرارگیرد تا انشاالله در آینده بتوان مجوز و اعتبارات لازم برای احداث یک درمانگاه تخصصی مجهز را تهیه نمود.

در خاتمه لازم می دانم از یکایک پرسنل دلسوز و زحمتکش بیمارستان ولیعصر(عج) که با تلاش فراوان و تحمل شرایط سخت بخاطر پروژه های در حال اجرا، مسئولین بیمارستان را یاری می کنند تشکر و قدردانی کنم و از سوی همه همکاران عزیزم اعلام می کنم که هدف همه ما آن است که بتوانیم خدمات مطلوبی به بیمه شدگان ارائه دهیم و در این مسیر تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت.

از شما تشکر می کنم که در این زمان با مشغله کاری بسیار زیاد، فرصت مصاحبه به ما دادید.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

Warning: Illegal string offset 'active' in /home2/valiasrh/public_html/web/guest/templates/jm_news3/html/pagination.php on line 0

فیلم‌ها و تصاویر منتخب

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family